Torte Me Shllag // cadrugdetoxcenters.com

Përbërësit: 1 kg biskota 1 l jogurt 500 gr fruta sipas dëshirës 3 qeska krem shllag/pana 300 gr sheqer Përgaditja: Hapi 1 Biskotat shkërmoqini dhe shtojuni jogurtin bashkë me sheqerin. Hapi 2 Lërini të pushojnë për 5 minuta e më pas formësojini në formë pete për torte. Hapi 3 Sipër petës renditini frutat e përzgjedhura []. Jan 28, 2015 · Torte me molla Torte me mollaJanuary 28, 2015, 10:08 am. Perbersit; 6 luge sheqer, 8 luge miellë, 6 vezë, 1 kg molla ose me shume sipas nevojes, 100 gr sheqer pluhur, 2 pako shllag krem, 150 ml qumesht te ftoht, pak kakao perdekorim. Pergsditja. Nov 25, 2017 · Kadajifin e thejmë me dorë, e përziejmë me margarinë të shkrirë dhe arra të copëtuara. Kadajifin e rëndisim në tepsi dhe e vëmë në furrë për pjekje derisa të skuqet. Pas pjepjës përmbi ia derdhni sherbetin e ftohtë, pastaj filloni ta përgatisni kremin dhe ia derdhni kadajifit. Perbersit: 1 Tako te gatshme 1 shllag krem 1 gotë qumësht PËR KARAMEL 1,5 gota sheqer 4 lugë ujë 1 Krem 200 gr kikirika 1 lugë gjalpë. Pergatitja: Në një tenxhere e derdhim sheqerin, ujin dhe e vëmë në zjarr, derisa të shkrihet sheqeri. Sheqerit të shkrirë ia derdhim kremin dhe e përziejmë mirë. Së.

Jul 03, 2015 · Filli me dredhëza: 5 dcl lëng dredhëze, 3 pudinga të dredhëzes, 400 gr dredhëza, 200 gr sheqer dhe 3 kese shllag për dekorim. Përgatitja: Të bardhat e vezëve dhe sheqeri rrahen me mikser ne shpejtësinë më të madhe i shtojmë uthullen dhe e rrahim përsëri deri të formohet shkumë e fortë. 300 gr pana pluhur shllag 100 gr cokollatë gatimi: Cuisine: Ju sjellim recetën e një torteje freskuese e Me Shije! Me përbërësit e saj, Schwartzland, vërtetë përbën një torte me shije specifike dhe shumë të preferuar në stinën e ngrohtë të verës! Ingredients. E ziejmë pudingun sipas udhezimit ne kese.Kur të ftohet ia shtojmë keksat e shtypur me dorë.jo keksa të bluar.Rrahim margarinën me sheqer pluhur me mikser dhe i shtojmë të kuqet e vezëve.Pastaj i perziejmë me keksat dhe ia shtojmë të gjithë pë rbë rë sit e tjerë.I përziejmë mirë dhe i qesim në një tepsi,e lejmë ashtu. Aug 03, 2019 · Përbërësit: 3 vezë 1 gotë sheqer 1 gotë të çajit vaj 1 gotë të çajit qumësht 1 pluhur pjekurinash 100 gr spinaq miell krem shllag/pana Përgaditja: Hapi 1 Vezët dhe sheqerin derdhni në një enë të thellë. Përzieni me mikser rreth 5 minuta, pastaj ia shtoni qumështin dhe e vazhdoni përzierjën. Hapi 2 Spinaqin pastroni. Aug 09, 2015 · Përbërësit 300 gr biskota 2 pudinga vanilje 8 lugë sheqer 1 sheqer vanilje 1 lugë nisheste shtohet ne pluhurin e pudingave 1 lt qumësht 125 gr margarinë 100 gr biskota të bluara 100 gr çokollatë 6-7 krem banana lëng portokalli krem pana shllag Hapat Nga nje liter qumesht ndajme nje gote qumesht te ftohet,kurse pjesen.

Torte me kakao. Nderkohe derisa te pjeket torta bejm pregaditjen e kremit te vaniljes sipas udhzimeve qe shkruan ne pako dhe e leni menjan pastaj merrni torten qe duhet te jet e ftohur dhe siper ia hidhim te gjithe kremin e vaniljes e e rrafshojm mire dhe e fusim ne frigorifer qe te ftohet per 30 min. Torte me keksa Perberesit: 500 gr keksa te shtypur 300 gr arra te bluara 200 gr margarin 250 gr sheqer pluhur 200 gr rrush i thate 200 gr zhele 1 puding qokolade 4 te kuqe te vezeve 2 shllaga per dekorim Pergatitja: E ziejme pudingun sipas udhezimit ne kese.Kur te ftohet ia shtojme keksat e shtypur me dore.jo keksa te bluar.Rrahim margarinen me sheqer pluhur me mikser dhe i shtojme te kuqet.

John Deere 318 Lawn Tractor For Sale
Cute Easter Poems For Cards
Watch Sex Education Episode 3
Best Black Friday Deals 2020 Asda
Java Eclipse For Windows 10
Portrait Photo Art
1983 Toyota Corolla Hatchback
Ch Name List Girl Hindu
Weather Channel Tropics
Safari Theme Decoration Ideas
Michael Kors Coupons Boots
Matick Chevrolet Coupons
Tesco Ecoupons Direct Electrical Appliances
Quotes About Being Abandoned By Friends
Pregnancy When Tubes Are Tied
The Good Witch' S Gift
Happy Birthday Card Jpg
5 Months Pregnant Baby Kicking
Mortgage Deals Yorkshire Building Society
Funny Quotes To Tell Your Boyfriend
British Airways Check In Jobs
Wendy' S Menu Spicy Chicken Caesar Salad
2nd Baby Announcement To Husband
Gt Mobile Sim Deals
Switch Pro Release
Hba1c Home Test
Ulcer On Tonsil
Creative Writing Masters
Azo Tabs For Uti
Musica Do Jimin Love Yourself Traducao
Love Guru Radio City 91. 1 Whatsapp Status Hindi
Beauty Jobs From Home Leeds
Cheap Food For Teenage Party
Jcc Daycare Providence Ri
Fenton Hotel Coupons Brunch
Girls Boutique Coats
2017 Dodge Journey Crossroad Plus Review
Ppm Meaning Relationship
Machine Learning Projects On Github
Red Clivias For Sale
/
sitemap 0
sitemap 1
sitemap 2
sitemap 3
sitemap 4
sitemap 5
sitemap 6
sitemap 7
sitemap 8
sitemap 9
sitemap 10
sitemap 11
sitemap 12
sitemap 13
sitemap 14
sitemap 15
sitemap 16
sitemap 17
sitemap 18